Ühel päeval mõtlesin nii

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paljud tahaksid olla jumalad või jumalannad. Mina olen mõelnud, et kui üldse, siis sooviksin hoopis olla preestrinna, sest teenistuses olemine kõnetab mind hetkel väga võimsalt.  Nüüd ongi nii, et minu kodu siin metsade keskel Raplamaal on minu tempel ja minu igapäevased tegemised on üks võimalus olla teenistuses. Oma elu ja universumi teenistuses. 

Minu elus on olnud periood, kus arvasin, et selleks, et teisi abistada tuleb kindlasti olla näiteks tervendaja. Või siis vähemalt väga vaimne ja valgustunud, tehes erinevaid praktikaid ja mõeldes ainult positiivseid mõtteid. Nüüdseks olen jõudnud äratundmisele, et vaimne on tegelikult väga materiaalne. Ei, mitte rahalises mõttes! Materiaalne oma elu elamise mõttes. Me oleme ju kõik siin selles maises ja materiaalsesse kehas täitmas ka maiseid ülesandeid. Usun, et vaid vähesed meist on siia tulnud selle ülesandega, et selles elus jõuda lõpliku valgustumiseni. Nii, et valgustumise otsimise asemel tegelen nüüd taas lihtsalt elamisega.

Ma olen varem juba maininud, et maale kolides tuleb arvestada sellega, et iseendale otsavaatamiseks jääb palju aega ning maal saad elada vaid siis, kui iseendaga hästi läbi saad. Minu mõned maal elatud aastad on mulle kätte juhatanud rajad sügavustesse minu sees, mida linnas iial leidnud ei oleks. Seal sügavikes on suurt armastust, suurt hirmu ja kartust, on ka kurje mõtteid ja pahatahtlikkust. Aga see kõik on minu oma, minu uurida, minu lahendada. Kasutades omi meetodeid ja neid juhuseid ja inimesi, mida elu minu teele paneb. Ainuke, mida tean, on see, et ma ei soovi enam peita ega põgeneda, soovin lahendada ja iseennast tundma õppida ja veelgi enam, õppida mõistma seda, kes ja mis ma olen, üritamata head muuta paremaks ning halba muuta positiivseks. Ja vabastav hingamine on sellel teel olnud minu jaoks üks väga suur abivahend. Võib-olla aitab see ka sind.

Published by lihtsalthinga

Olen Epp Sussen ja vabastavat hingamist olen ise pigetest vabanemiseks kasutanud juba pea 10 aastat. Nüüd on kätte jõudnud aeg olla ise toetajaks neile, kes soovivad proovida teadliku hingamise jõudu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: