Võta tööle väikese lapse ema ja sa ei kahetse!

Alustame sellest põhilisest. Jah, väikeste laste emad tulevad tööle puhkama! Aga see ei ole puhkus samas mõttes nagu reis soojale saarele või isegi käik kohalikku SPAsse. See on puhkus ajule, see on puhkus, mida vajab täiskasvanu naise sees. See osa, mis vajab vaheldust mähkmetele, püreedele, mänguautodele- ja nukkudele, unejuttudele, jonnituuridele, plekilistele kleitidele. Töö on puhkus, mille abil väikeste laste emad saavad taas tunda, et on elu väljaspool kodu ja igapäevast väikelapse rutiini. See on puhkus, mis motiveerib töö tegemist nautima ning tulemusi saavutama. Võta tööle väikese lapse ema ja saad endale motiveeritud töötaja!

Soovite, et teie töötaja suudaks keerulises olukorras langetada kiirelt adekvaatseid otsuseid? Teha valiku kehvema ja veel kehvema vahel? Iga väikese lapse ema leiab ennast päevast-päeva sellistest olukordadest. Kumma juurde ja millises järjekorras joosta, kui pliidil hakkab just piim üle keema, aga laps kukkus, sai muhu ja nutab nüüd krokodillipisaraid? Kas joosta lohutama last, kellel füüsiliselt ei ole häda midagi, aga kes vajab emme tuge, või alustada piimapotist, sest kõrbenud piima pliidilt eemaldamine on üks igavesti tüütu töö? Või veelgi parem olukord, kui sul juhtumisi on kodus kaks last. Üks neist on just jalast saanud kakased mähkmed ja kasutab seda pruuni asja plastiliini asemel (ja ärge tulge mulle ütlema, et teil ei ole nii juhtunud!), samal ajal kui teine laps on otsustanud, et tal on just nüüd kaks minutit näljasurmani ning näljakisa kutsub kohale mitme valla taga asuvad sotsiaalametnikud. Kumma lapsega esimesena tegelema asud?

Otsid tööle inimest, kes haldaks sinu firma finantse mõistlikult ja kokkuhoidlikult? Taas võta tööle ema! Öeldagu mida tahes, aga mina leian, et iga pere, kuhu sünnib laps, peab oma kulutused üle vaatama ja tegema vastavad korrektuurid. Riigi toetus ja emapalk on toredad küll, aga ilma mõistliku majandamiseta lastega pered hakkama ei saa! Ja muuseas suudavad emad alati ka natuke kõrvale panna, et täituksid ka need väikesed unistused, mis esialgu kättesaamatud tundusid.

Vajad edukat läbirääkijat? Ei ole paremaid läbirääkijaid kui professionaalsed emad! Ausalt! Kas te olete proovinud neljaaastasele lapsele selgeks teha, et jäätis ei ole õhtusöök? Kui mitmeid kordi tuleb lapsega poes olles maha pidada läbirääkimised teemal „Seda autot me täna ei osta ja seda kommi me ka täna ei osta ja seda õhupalli sul ka vaja ei ole“?  Hommikune lapse veenmine teemal, et täna ikkagi tuleks lasteaeda minna, ei erine suurt tõrksa töötaja veenmisest, et sul ikkagi oleks väga kasulik sellel koolitusel osaleda. „Sa võid sealt uusi sõpru leida, õpetaja juba ootab sind ja on kõik asjad valmis pannud, et sul üks tore päev tuleks.  Mõtle, milline tore vaheldus see sulle on.  Pärast vaatame sulle tubli olemise eest mõne toreda auhinna.“ Kuidas tundub?  Aa, ja muuseas, kui läbirääkimised ei õnnestu, on emad suutelised täiesti külma kõhuga ka teatama, et nii lihtsalt on ja kõik.

Väikeste laste emad on parimad luiskamise ja muu „jama“ tuvastamise detektorid. Kui mitmed elamised on hullemast pääsenud vaid seetõttu, et emal on tekkinud tunne, et peaks korraks last vaatama minema, sest vist on midagi teoksil? Ja jutt ei ole vaid sellest, et kiirelt reageerima peab siis, kui kõik kahtlaselt vaikseks jääb. Pean silmas midagi hoopis salapärasemat ja seletamatut. Seda emade sisetunnet ja kuuendat meelt mida ei saa asendada üksi IT-lahendus! Kui töötad valdkonnas, kus tuleb lisaks kõigele muule lähtuda ka oma heast sisetundest, siis on parim valik uue töötaja puhul just väikeste laste ema!

Vajad töötajat, kel oleks lisaks muule ka füüsiline vastupidavus ning vaimne meelekindlus, et mitte alla anda? Taas soovitan väikeste laste emasid! Kui palju on neid töökohti, kus tuleb mitme kilost pakki süles kanda tunde ja tunde järjest? Gaasivaludes laps, hammaste tuleku aeg, muud magamata ööd. On küll ja küll neid aegu, mil lihtsalt ei ole võimalik last sülest ära panna. Ja siis sa hoiadki seda mitme kilost õnnetut nunnut oma kätel ja süles eirates aega, gravitatsiooni, valutavaid lihaseid. Ja ütled endale igal minutil, et jaksan järgmise veel ja jaksan järgmise veel ning jaksan ühe veel. Ja jaksadki!

Vajad hoolitsetud välimusega töötajat? No jah, magamata ööd võivad veidi väikeste laste emade säravat jumet tuhmistada, aga kindlasti paneb ka väsinud ema silmad särama võimalus panna tööle selga lumivalge pluus ja kaela kaunid ehted teades, et esimest ei saa kohe määrima šokolaadised näpujäljed ja ehted ei leia kasutust kui uute hammaste proovikivid. Tass kohvi, värske kurgi viilud silmadele ja salajased meiginipid aitavad jagu saada ka kõige tumedamatest silmaalustest!

Seda kõike ja rohkemgi veel suudavad väikeste laste emad, olles ise kuude viisi korralikult magamata. Mõelge, mida suudavad nad saavutada veel siis, kui lõpuks mitu ööd järjest kaheksa tundi magada saavad!

Published by lihtsalthinga

Olen Epp Sussen ja vabastavat hingamist olen ise pigetest vabanemiseks kasutanud juba pea 10 aastat. Nüüd on kätte jõudnud aeg olla ise toetajaks neile, kes soovivad proovida teadliku hingamise jõudu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: