Minust

Täna mõistan, et olen arenenud ja iseendaks saanud paralleelselt oma vana-vanemate maja taastades. Kolisin perega linnast maale vanasse talumajja, kuhu tubadesse oli kogunenud kihistusi erinevatest ajastutest. Suhtusin nendesse kihtidesse suure lugupidamisega ning on võtnud aega ja küpsemist, et jõuda selgusele mis sealt on väärt säilitamist ja olulisemgi veel – mida ma ise soovin säilitada. Samuti on olnud õppimiseks ja proovimiseks enda asjade ja maitse sättimine juba olemasolevasse nii, et säiliks harmoonia ja tasakaal.

Minu teekond:

Sarnase teekonna olen läbinud terapeudina. Olen alati olnud huvitatud inimeste olemisest ja kulgemistest. Ühel hetkel tundsin, et olen valmis tehnikatega, mis on mind aidanud, toetama ka teisi. Paar aastat püüdsin sobituda raamidesse, mis ühest või teisest koolist või kursuselt kaasa anti. Täna aga tean, et olen teel oma lähenemise poole, mis kombineerib saadud teadmisi minu enda sisemise tunnetusega. Olen jätnud teiste õpetustest selle, mis minu jaoks töötab ning lisanud sinna enda olemust, intuitsiooni ja tunnetust.

2021 – … kunstiteraapia MA õpinguid Tallinna Ülikoolis

2019-2020 läbisin Tallinna Ülikooli juures pika kursuse “Visuaalkunstiteraapia alused”.

2020. veebruar lõpetasin Teadliku Hingamise ja Loomise Akadeemia hingamistööterapeudi 2.a väljaõppe. Minu juhendajaks oli Tiia Lõoke.

2013 a. suvi Hingamistöö retriit Algallika keskuses Leonar Orri juhendamisel. Orr´i lähenemise järgi piisab teiste protsessi toetamiseks sellest, kui oled ise 10 hingamisseanssi läbi teinud.

Täiendan ennast pidevalt nii üldise psühholoogilise tausta ja teadmiste osas kui ka mind huvitava hingamistöö ja kunstiteraapia osas.

Teemad, millega olen ise silmitsi seisnud:

  • põhjalik töine läbipõlemine ja enese uuesti leidmine
  • eneseusu ja enesekindluse kaotamine ja taasleidmine
  • suhteprobleemid. Tänaseks oleme abikaasaga koos olnud 15 aastat ja meil on 3 vahvat last
  • emaks olemise õppimine
  • eneseleidmine naisena: rollid, soovid, unistused, tegelikkus jne
  • enese kaotamine esoteerika maailma ning sealt tagasipöördumine
  • olen pikalt tegelenud ka lapsepõlve valudega ning suguvõsa mustrite murdmisega
  • täiskasvanuks saamine ja vastutuse võtmine oma elu ja tunnete eest
  • leppimine muututega füüsilises kehas
  • jne, jne

Minu lähenemine terapeudina:

Soovin luua usaldusliku õhkkonna, et sina leiaksid ja saaksid lahti sõlmida just need sõlmed, mis hetkel lahti sõlmimist vajavad. Selleks kasutan erinevaid võtteid aga minu lemmikuteks on: kunstiteraapilised vahendid, lühikesed meditatiivsed rännakud, hingamistöö. Tänu tugevale intuitsioonile ja usaldusele, et sina tegelikult tead, mis sulle parim on, leian iga meetodi puhul lähenemise, mis just sinuga sobib. Kõiki meetodeid on alati võimalik kohandada vastavalt kliendi soovidele, võimalustele ja valmisolekule. Usun, et juhuseid ei ole ja usaldan oma intuitsiooni ja energeetilist tunnetust nii sobiva lähenemise kui ka küsimuste osas, mida sulle esitan. Oma loomult olen ma tegelikult väga praktiline inimene ja mulle meeldib kui olukorrad saavad lahendatud. Lahendus ei ole alati midagi suurt ja uhket. Teraapiaruumis on minu jaoks lahendus ka see kui inimene leiab mõtte, millest uuel päeval edasi minna või leiab uue viisi kuidas olukorda vaadelda. Suured muutused saavad alguse väikestest sammudest!

Elu, universumi ja sinu teenistuses!

%d bloggers like this: